0

\*-+--------

Swank on Sports

"Your First Source For All Things Sports"

  

 

 

High School Football, Volleyball & Soccer Scores

 

 

Regional Final Matchups and Sites

Division III

Friday, November 22

Sandusky (9-3) vs. Mansfield Senior (11-1) at Clyde High School Stadium

Division IV

Saturday, November 23

Clyde (8-4) vs. Ottawa-Glandorf (9-3) at Findlay Donnell Stadium

Division V

Saturday, November 23

Oak Harbor (12-0) vs. Orrville (11-1) at Ely Stadium, Elyria

Kirtland (12-0) vs. Akron Manchester (9-3) at Bedford Bearcat Stadium

Division VI

Friday, November 22

Carey (7-5) vs. East Knox (12-0) at Ohio Health Field at Harding Stadium

Division VII

Saturday, November 23

Lucas (10-2) vs. Cuyahoga Heights (10-1) at Canal Fulton Northwest Stadium

 
 

 

 

 

High School Football Playoff Scoreboard

 

 

 

 

 

 

Saturday, November 16

Division IV

At Tiffin Columbian High School

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Clyde

35

Shelby

      21 (F)

     

 

     
     
 

 

At Maple Heights High School

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Perry

37

 

 

CVCA

     14 (F)

 

     

 

     
     
 

 

Other Division IV

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Wauseon

14

Poland Seminary

35

Ottawa Glandorf

     21 (F)

Indian Creek

       0 (F)

 

     

 

Licking Valley

20

Bloom-Carroll

49

John Glenn

     14 (F)

Waverly

      21 (F)

 

     

 

Cin. Wyoming

27

Valley View

28

Cin. Indian Hill

       7 (F)

Roger Bacon

      27 (F)

 

     
     
 

 

Division IV

At Millbury Lake High School

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Oak Harbor

34

 

 

Pemberville Eastwood

     14 (F)

 

     

 

     
     
 

 

At Arlin Field, Mansfield

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Orrville

49

Marion Pleasant

       27 (F)  

     

 

     
     
 

 

At Louisville High School

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Akron Manchester

21

 

 

Sugarcreek Garaway

     14 (F)

 

     

 

     
     
 

 

Other Division V

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Ironton

31

Ridgewood

42

Amanda-Clearcreek

        7 (F)

Wheelersburg

     17 (F)

 

     

 

Cincinnati Taft

13

West Jefferson

62

West-Liberty Salem

     14 (F)

Springfield Shawnee

      28 (F)

 

     

 

Kirtland

38

South Range

         7 (F)   

     

 

     
     
 

 

Division VII

At Canal Fulton Northwest High School

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Lucas

35

 

 

St. Thomas Aquinas

     21 (F)

 

     

 

     
     
 

 

At Don Paul Stadium, Fremont

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Norwalk St. Paul

14

Patrick Henry

     42 (F)

     

 

     
     
 

 

Other Division VII

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Cuyahoga Heights

33

Leipsic

39

Warren JFK

      14 (F)

Edgerton

       6 (F)

 

     

 

Harvest Prep

35

Newark Catholic

40

Waterford

     21 (F)

Shadyside

       0 (F)

 

     

 

New Bremen

42

Marion Local

24

Lima Perry

      14 (F)

Fort Loramie

            21 (F/OT)

 

     
     
 

 

 

 

High School Football Playoff Scoreboard

 

 

 

 

 

 

Friday, November 15

Division III

At the Bellevue Athletic Field

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Norwalk

15

Sandusky

     31 (F)

     

 

     
     
 

 

At Wooster High School

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Mansfield Senior

45

 

 

Holy Name

     30 (F)

 

     

 

     
     
 

 

Other Division III

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

New Philadelphia

17

Streetsboro

0

Aurora

      34 (F)

Chardon

   35 (F)

 

     

 

Col. Bishop Hartley

28

Jonathan Alder

38

Granville

       13 (F)

Jackson

      13 (F)

 

     

 

Kettering Alter

21

Trotwood Madison

41

Hamilton Badin

    38 (F)

St. Mary's Memorial

     7 (F)

 

     
     
 

 

Division VI

At Willard High School

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Carey

7

 

 

Hillsdale

      0 (F)

 

     

 

     
     
 

 

At Marion Harding Stadium

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Seneca East

20

East Knox

      21 (F) 

     

 

     
     
 

 

Other Division VI

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

New Middletown Springfield

20

Mogadore

21

Gloster Trimble

     19 (F)

Fort Frye

      14 (F)

 

     

 

Fairview

20

Liberty Center

30

Anna

      54 (F)

Archbold

     31 (F)

 

     

 

Southeastern

20

Grandview Hts.

7

Covington

     36 (F)

Mechanicsburg

     48 (F)

 

     
     
 

 

Division I

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Mentor

34

St. Edward

47

Canton McKinley

       13 (F)

Eucild

       9 (F)

 

     

 

Springfield

37

Toledo Whitmer

17

Dublin Jerome

       14 (F)

Dublin Coffman

      42 (F)

 

     

 

Olentangy Liberty

7

Pickerington Central

44

Groveport Madison

      13 (F)

Olentangy Orange

       0 (F)

 

      

 

Cincinnati St. Xavier

24

Fairfield

7

Cincinnati Elder

     28 (F)

Cincinnati Colerain

     28 (F)

 

     
     
 

 

Division II

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Massillon

35

Mayfield

17

Massillon Perry

       7 (F)

Akron Hoban

     21 (F)

 

     

 

Avon

49

Avon Lake

31

Cle. Benedictine

       28  (F)

Wadsworth

     21 (F)

 

     

 

Toledo CC

28

Anthony Wayne

21

Toledo St. John's

      6 (F)

Olentangy

      31 (F)

 

     

 

Cincinnati LaSalle

35

Columbus DeSales

7

Col. Walnut Ridge

       7 (F)

Harrison

     42 (F)

 

     
     
 

 

 

 

High School Football Playoff Scoreboard

 

 

 

 

 

 

Saturday, November 9

Division IV

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Clyde

28

Ottawa-Glandorf

28

@ LaGrange Keystone

     20 (F)

@ Galion

     17 (F)

 

     

 

Bellevue

18

Edison

21

@ Wauseon

      41 (F)

@ Shelby

      31 (F)

 

     

 

Salem

8

@ CVCA

   40 (F)

     

 

     
     
 

 

Other Division IV

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Col. Marion-Franklin

6

Gallia Academy

0

@ Licking Valley

    28 (F)

@ Waverly

    40 (F)

 

     

 

Bloom-Carroll

48

St. Clairsville

6

@ Indian Valley

     39 (F)

@ John Glenn

     23 (F)

 

     

 

Milton-Union

18

Roger Bacon

42

@ Cin. Wyoming

    49 (F)

@ Waynesville

      21 (F)

 

     

 

Valley View

42

Indian Hill

61

@ Clinton-Massie

     28 (F)

@ Kenton

     32 (F)

 

     

 

Girard

7

Hubbard

29

@ Perry

    48 (F)

@ Indian Creek

      35 (F)

 

     

 

Struthers

0

@ Poland Seminary

   31 (F)

     

 

     
     
 

 

Division V

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Beachwood

7

Lutheran East

6

@ Oak Harbor

    41 (F)

@ Pleasant

    7 (F)

 

     

 

Elyria Catholic

13

Rootstown

0

@ Orrville

     34 (F)

@ Akron Manchester 

     44 (F)

 

     
     
 

  

Other Division V

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Liberty-Benton

17

Garaway

41

@ Eastwood

    28 (F)

@ Garfield

       22 (F)

 

     

 

Sandy Valley

24

Bellaire

7

@ Kirkland

     38 (F)

@ South Range

     30 (F)

 

     

 

Wellston

6

Minford

23

@ Ironton

    56 (F)

@ Wheelersburg

      28 (F)

 

     

 

Portsmouth

21

Columbus Academy

10

@ Ridgewood

     56 (F)

@ Amanda-Clearcreek

     41 (F)

 

     

 

Blancester

3

CHCA

18

@ Cin. Taft

    35 (F)

@ Springfield Shawnee

     34 (F)

 

     

 

Summit Country Day

28

Medeira

14

@ West Jefferson

     48 (F)

@ West Liberty Salem

      21 (F)

 

     
     
 

 

Division VII

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Edon

21

McDonald

20

@ Norwalk St. Paul

    35 (F)

@ Lucas

            21 (F/OT)

 

     

 

Mohawk

8

@ Leipsic

   30 (F)

     

 

     
     
 

 

Other Division VII

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Arlington

14

Edgerton

44

@ Patrick Henry

     26 (F)

@ McComb

     21 (F)

 

     

 

Fisher Catholic

7

Symmes Valley

8

@ Harvest Prep

   37 (F)

@ Shadyside

     63 (F)

 

     

 

Reedsville Eastern

7

Shenandoah

30

@ Newark Catholic

    35 (F)

@ Waterford

      48 (F)

 

     

 

New Bremen

45

Hardin-Northern

7

@ New Miami

     15 (F)

@ Fort Loramie

     61 (F)

 

     

 

Mississinawna Valley

6

Lima Perry

44

@ Marion Local

    56 (F)

@ Cin. College Prep

        0 (F)

 

     

 

Malvern

6

Warren JFK

41

@ Cuyahoga Hts

   49 (F)

@ Independence 

     7 (F)

 

     

 

St. Thomas Aquinas

35

 

 

@ Toronto

      0 (F)

 

    

 

     
     
 

 

 

 

High School Girls' Soccer Tournament Scoreboard

 

 

 

 

 

 

Saturday, November 9

Division II

At MAPFRE Stadium

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Mansfield Madison

0

Kettering Alter

      2 (F)

 

     
     
 

 

 

 

High School Volleyball Tournament Scoreboard

 

 

 

 

 

 

Saturday, November 9

At Wright State University

 Division III

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Independence

25

28 23 25 11

Liberty-Benton

18

30 25 21 15

 

     
     
 

 

Division II

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Highland

25

22 23 22

 

 

       

Bishop Fendwick

22

25 25 25

 

 

       

 

     
     
 

 

Division I

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Columbus DeSales

 

       

Parma Padua

 

       

 

     
     
 

 

Division IV

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

New Bremen

 

 

       

Fort Loramie

 

 

       

 

     
     
 

 

 

 

High School Football Playoff Scoreboard

 

 

 

 

 

 

Friday, November 8

Division II

At Avon High School

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Wooster

13

@ Avon

     33 (F)

  

 

     
     
C

 

Other Division II

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Warren Harding

0

Alliance

6

@ Massillon

   55 (F)

@ Akron Hoban

     69 (F)

 

     

 

Willoughby South

21

Hudson

27

@ Mayfield

      47 (F)

@ Massillon Perry

       37 (F)

 

     

 

Toledo St. Francis

10

Olentangy

42

@ Toledo CC

    20 (F)

@ Troy

     10 (F)

 

     

 

Olentangy Berlin

36

Westerville South

34

@ Anthony Wayne

     44 (F)

@ Toledo St. John's

     42 (F)

 

     

 

Little Miami

0

Canal Winchester

18

@ Cincinnati LaSalle

 42 (F)

@ Harrison

     24 (F)

 

     

 

Columbus DeSales

27

Col. Walnut Ridge

28

@ Cincinnati Turpin

     13 (F)

@ Xenia

      7 (F)

 

     

 

Maple Heights

6

Brecksville

38

@ Avon Lake

     38 (F)

@ Cle. Benedictine

     41 (F)

 

     

 

Olmstead Falls

7

@ Wadsworth

     35 (F)

   

 

     
     
C

 

Division III

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Cle. Glenville

2

Holy Name

14

@ Norwalk

     22 (F)

@ Tiffin Columbian

       7 (F)

 

     

 

Bay Village Bay

0

Sandusky

20

@ Mansfield Senior

    28 (F)

@ Medina Buckeye

      14 (F)

 

     
     
C

 

Other Division III

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Kenston

28

Chardon

28

@ New Philadelphia

      31 (F)

@ Dover

      14 (F)

 

     

 

Akron St.V/St.M

14

Steubenville

21

@ Streetsboro

       21 (F)

@ Aurora

     27 (F)

 

     

 

London

8

Col. Centennial

28

@ Col. Bishop Hartley

     14 (F)

@ Jackson

     70 (F)

 

     

 

Thornville Sheridan

13

Zanesville

7

@ Jonathan Alder

     35 (F)

@ Granville

    41 (F)

 

     

 

Kettering Alter

10

St. Mary's Memorial

14

@ Dayton C-J

      7 (F)

@ Franklin

     10 (F)

 

     

 

Trotwood-Madison

33

Hamilton Ross

14

@ Wapakoneta

     21 (F)

@ Hamilton Badin

    46 (F)

 

     
     
C

 

Division VI

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Carey

50

Crestview

20

@ Western Reserve

     41 (F)

@ East Knox

     21 (F)

 

     

 

Norwayne

2

Hillsdale

25

@ Seneca East

     14 (F)

@ Northmor

      21 (F)

 

     

 

Dalton

39

 

 

@ Fort Frye

     48 (F)

 

 

 

     
     
C

 

Other Division VI

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Fairview

29

Coldwater

21

@ Lima CC

    27 (F)

@ Archbold

      27 (F)

 

     

 

Allen East

12

Anna

47

@ Liberty Center

     43 (F)

@ Minster

     21 (F)

 

     

 

Dayton Christian

3

Mechanicsburg

32

@ Southeastern

  40 (F)

@ Frankfort Adena

       7 (F)

 

     

 

Grandview Hts.

35

Worthington Christian

27

@ Paint Valley

     28 (F)

@ Covington

     33 (F)

 

     

 

BC Western Reserve

7

Southern

14

@ New Middletown Springfield

34 (F)

@ Glouster Trimble

    26 (F)

 

     

 

Brookfield

28

 

 

@ Mogadore

      49 (F)

 

 

 

     
     
C

 

Division I

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Cleveland Hts

7

Massillon Jackson

19

@ Mentor

     49 (F)

@ Eucild

     28 (F)

 

     

 

Medina

38

Solon

25

@ St. Edward

     73 (F)

@ Canton McKinley

    29 (F)

 

     

 

Marysville

0

Perrysburg

14

@ Springfield

     23 (F)

@ Dublin Coffman

     45 (F)

 

     

 

Northmont

21

Springboro

31

@ Toledo Whitmer

     35  (F)

@ Dublin Jerome

    38 (F/5 OT)

 

     

 

Westerville Central

7

Pickerington North

17

@ Olentangy Liberty

     14 (F)

@ Orange

     36 (F)

 

     

 

Reynoldsburg

14

Hilliard Davidson

17

@ Pickerington Central

     20 (F)

@ Groveport

    18 (F)

 

     

 

Mason

20

Cin. Princeton

7

@ Cin. St. Xavier

     42 (F)

@ Cin. Colerain

     30 (F)

 

     

 

Hamilton

13

Lakota West

17

@ Fairfield

     37 (F)

@ Cincinnati Elder

    42 (F)

 

     
     
 

 

 

 

High School Volleyball Tournament Scoreboard

 

 

 

 

 

 

Friday, November 8

At Wright State University

 Division I

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Columbus DeSales

 

       

Cin. Mt. Notre Dame

27

28 19 19

Solon

 

       

Parma Padua

29

26 25 25

 

     
     
 

 

Division IV

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

New Bremen

22

25 25 19 15

Newark Catholic

 

       

Monroeville

25

20 23 25 13

Fort Loramie

 

       

 

     
     
 

 

 

 

High School Volleyball Tournament Scoreboard

 

 

 

 

 

 

Thursday, November 7

At Wright State University

 Division III

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Independence

25

25 25    

CHCA

11

22 25

Wheelersburg

10

12 12    

Liberty-Benton

25

25 27

 

     
     
 

 

Division II

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Highland

25

28 20 13 15

Bishop Fendwick

25

17 22 25 15

Holy Name

23

26 25 25 9

Gilmour Academy

16

25 25 23 12

 

     
     
 

 

 

 

High School Boys' Soccer Tournament Scoreboard

 

 

 

 

 

 

Wednesday, November 6

Division II

At Barberton High School

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Lexington

2

Warren Howland

       3 (F)

 

     
     
 

 

 

 

High School Girls' Soccer Tournament Scoreboard

 

 

 

 

 

 

Tuesday, November 5

Division II

At Strongsville High School

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Mansfield Madison

1

Chagrin Falls

            0 (F/OT)

 

     
     
 

 

 

 

High School Football Scoreboard

 

 

 

 

 

 

Friday, November 2

Firelands Conference

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Monroeville

13

@ Norwalk St. Paul

      0 (F)

   

 

     
     
 

 

 

 

High School Volleyball Tournament Scoreboard

 

 

 

 

 

 

Saturday, November 2

 Division II

At Heath High School

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Dover

17

13 21    

Highland

25

25 25    

 

     
     
 

 

Division IV

At Uniontown Lake High School

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Monroeville

25

25 25

 

 

       

Dalton

15

17 19

 

 

       

 

     
     
 

 

At Elida High School

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

New Bremen

19

25 25 25  

Tiffin Calvert

25

21 13 16  

 

     
     
 

 

 

 

High School Girls' Soccer Tournament Scoreboard

 

 

 

 

 

 

Saturday, November 2

Division II

At Clyde High School

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Mansfield Madison

10

Oak Harbor

        1 (F)

 

     
     
 

 

 

 

High School Boys' Soccer Tournament Scoreboard

 

 

 

 

 

 

Saturday, November 2

Division II

At Port Clinton High School

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Lexington

3

Lima Shawnee

     2 (F)

 

     
     
 

 

 

 

High School Football Scoreboard

 

 

 

 

 

 

Friday, November 1

Ohio Cardinal Conference

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Mansfield Madison

7

Mt. Vernon

32

@ Mansfield Senior

    49 (F)

@ West Holmes

     24 (F)

 

     

 

Wooster

37

 

 

@ Ashland

      16 (F)

 

  

 

     
     
 

 

Sandusky Bay Conference (Lake)

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Bellevue

20

Sandusky Perkins

14

@ Clyde

     28 (F)

@ Sandusky

     49 (F)

 

     

 

Tiffin Columbian

29

 

 

@ Norwalk

      14 (F)

 

  

 

     
     
 

 

Sandusky Bay Conference (Bay)

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Vermilion

14

Huron

20

@ Willard

    26 (F)

@ Edison

     41 (F)

 

     

 

Oak Harbor

48

 

 

@ Port Clinton

      8 (F) 

 

  

 

     
     
 

 

Sandusky Bay Conference (River)

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Fremont St. Joe

29

Hopewell-Loudon

26

@ Margaretta

    44 (F)

@ Gibsonburg

    48 (F)

 

     

 

Kansas Lakota

14

 

 

@ Tiffin Calvert

     48 (F)

 

  

 

     
     
 

 

Firelands Conference

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

South Central

34

Mapleton

21

@ New London

     27 (F)

@ Western Reserve

      42 (F)

 

     

 

Plymouth

0

 

 

@ Crestview

   34 (F)

 

  

 

     
     
 

 

Northern 10 Athletic Conference

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Colonel Crawford

20

Buckeye Central

12

@ Carey

      28 (F)

@ Seneca East

     48 (F)

 

     

 

Bucyrus

7

Mohawk

46

@ Wynford

    40 (F)

@ Upper Sandusky

      7 (F)

 

     
     
 

 

Mid-Ohio Athletic Conference

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Clear Fork

25

Ontario

35

@ Shelby

      35 (F)

@ Marion Harding

      17 (F)

 

     

 

Galion

44

 

 

@ Pleasant

     54 (F) 

 

  

 

     
     
 

 

Knox Morrow Athletic Conference

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Highland

7

Centerburg

44

@ Northmor

    49 (F)

@ Fredericktown

        6 (F)

 

     

 

Mt. Gilead

26

East Knox

41

@ Cardington

      25 (F)

@ Danville

       7 (F)

 

     
     
 

 

Wayne County Athletic League

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Norwayne

46

Hillsdale

15

@ Chippewa

     14 (F)

@ Waynedale

       8 (F)

 

     

 

Rittman

7

Northwestern

20

@ Dalton

   41 (F)

@ Smithville

     42 (F)

 

     
     
 

 

Principal's Athletic Conference

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Wooster Triway

20

Massillon Tuslaw

20

@ Orrville

     38 (F)

@ Navarre Fairless

      21 (F)

 

     

 

CVCA

  7

Loudonville

21

@ Manchester

      27 (F)

@ Northwest

      49 (F)

 

     
     
C

 

Blanchard Valley Conference

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Crestline

42

Pandora-Gilboa

42

@ Vanlue

      14 (F)

@ Arcadia

     14 (F)

 

     

 

McComb

35

North Baltimore

13

@ Liberty-Benton

     52 (F)

@ Riverdale

     54 (F)

 

     

 

Arlington

7

Cory Rawson

12

@ Leipsic

    30 (F)

@ Van Buren

       7 (F)

 

     
     
 

 

Non Conference

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

River Valley

0

Lima CC

14

@ Lexington

    28 (F)

@ Lucas

       7 (F)

 

     
     
 

 

 

 

High School Volleyball Tournament Scoreboard

 

 

 

 

 

 

Thursday, October 31

 Division II

At Heath High School

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Dover

 

       

John Glenn

25

23 25 11 7

Thornville Sheridan

 

       

Highland

21

25 23 25 15

 

     
     
 

 

At Lexington High School

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Maumee

10

10 15

Jonathan Alder

25

25 20 25  

Parma Holy Name

25

25 25

Norwalk

19

23 25 17  

 

     
     
 

 

Division III

At Barberton High School

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Waynedale

25

21 25 22  

Col. Crestview

22

4 8

Crestwood

20

25 27 25  

Independence

25

25 25

 

     
     
 

 

At Millbury Lake High School

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Ottawa-Glandorf

25

21 25 25

Johnstown Monroe

14

12 19    

Galion

19

25 14 8

Liberty-Benton

25

25 25    

 

     
     
 

 

Division IV

At Uniontown Lake High School

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Monroeville

25

25 25    

Newton Falls

11

14 16

New Middletown Springfield

20

7 14    

Dalton

25

25 25

 

     
     
 

 

At Elida High School

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

New Bremen

25

25 25

Miller City

15

15 15    

St. Henry

19

21 20

Tiffin Calvert

25

25 25    

 

     
     
 

 

 

 

High School Boys' Soccer Tournament Scoreboard

 

 

 

 

 

 

Wednesday, October 30

Division II

At Wadsworth High School

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Lexington

2

Bay Village Bay

       1 (F)

 

     
     
 

 

 

 

High School Girls' Soccer Tournament Scoreboard

 

 

 

 

 

 

Tuesday, October 29

Division II

At Brunswick High School

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Mansfield Madison

3

Rocky River

       0 (F)

 

     
     
 

 

At Findlay High School

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

Celina

3

 

 

Oak Harbor

           4 (F/pk)

 

             

 

     
     
 

 

At Canton South High School

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Norwayne

1

Dover

     0 (F)

 

     
     
 

 

Division III

At Medina High School

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

Chippewa

0

 

 

Kirtland

      2 (F)

 

             

 

     
     
 

 

 

 

High School Volleyball Tournament Scoreboard

 

 

 

 

 

 

Saturday, October 26

 Division II

At Licking Heights High School

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Utica

15

18 25 16  

Highland

25

25 23 25  

 

     
     
 

 

Division III

At Mt. Vernon Nazarene University

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Johnstown-Monroe

25

24 25 25

Fredericktown

25

25 25    

Cardington

16

26 18 21

Northridge

17

21 14    

 

     
     
 

 

At Smithville High School

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Waynedale

25

26 28    

@ Smithville

12

24 26    

 

     
     
 

 

Division IV

At Medina High School

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Dalton

25

25 25

 

 

       

LR Academy

13

11 16

 

 

       

 

     
     
 

 

 

 

High School Girls' Soccer Tournament Scoreboard

 

 

 

 

 

 

Saturday, October 26

Division II

At Lexington High School

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Madison

4

Ontario

      3 (F)

   

 

     
     
 

 

Division III

At Tiffin Columbian High School

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Liberty-Benton

2

Mans. Christian

      0 (F)

   

 

     
     
 

 

 

 

High School Boys' Soccer Tournament Scoreboard

 

 

 

 

 

 

Saturday, October 26

Division III

At Northwest High School

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Kidron CC

8

Chippewa

      2 (F)

   

 

     
     
 

 

 

 

High School Football Scoreboard

 

 

 

 

 

 

Friday, October 25

Ohio Cardinal Conference

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Mansfield Senior

34

West Holmes

24

@ Mt. Vernon

      14 (F)

@ Ashland

      49 (F)

 

     

 

Lexington

42

 

 

@ Mans. Madison

       0 (F)

 

  

 

     
     
 

 

Sandusky Bay Conference (Lake)

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Sandusky

26

Norwalk

41

@ Bellevue

      35 (F)

@ Clyde

           40 (F/OT)

 

     

 

Sandusky Perkins

21

 

 

@ Tiffin Columbian

     47 (F)

 

  

 

     
     
 

 

Sandusky Bay Conference (Bay)

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Willard

32

Edison

41

@ Oak Harbor

      58 (F)

@ Vermilion

       0 (F)

 

     

 

Port Clinton

26

 

 

@ Huron

      41 (F)

 

  

 

     
     
 

 

Sandusky Bay Conference (River)

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Gibsonburg

42

Danbury Lakeside

0

@ Fremont St. Joe

       13 (F)

@ Kansas Lakota

   64 (F)

 

     

 

Tiffin Calvert

24

 

 

@ Hopewell-Loudon

      21 (F)

 

  

 

     
     
 

 

Firelands Conference

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Norwalk St. Paul

42

Mapleton

20

@ New London

        6 (F)

@ Monroeville

       28 (F)

 

     

 

South Central

39

Crestview

42

@ Plymouth

     52 (F)

@ Western Reserve

        54  (F) 

 

     
     
 

 

Northern 10 Athletic Conference

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Seneca East

41

Carey

42

@ Col. Crawford

    21 (F)

@ Buckeye Central

       0 (F)

 

     

 

Wynford

20

Upper Sandusky

21

@ Mohawk

      8 (F)

@ Bucyrus

        35 (F)  

 

     
     
 

 

Mid-Ohio Athletic Conference

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Marion Harding

20

Shelby

17

@ Clear Fork

     55 (F)

@ River Valley

     7 (F)

 

     

 

Marion Pleasant

50

 

 

@ Ontario

      21 (F)

 

  

 

     
     
 

 

Knox Morrow Athletic Conference

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Danville

0

East Knox

40

@ Highland

  30 (F)

@ Mt. Gilead

      17 (F)

 

     

 

Centerburg

24

Fredericktown

21

@ Cardington

       13 (F)

@ Northmor

      63 (F) 

 

     
     
 

 

Wayne County Athletic League

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Chippewa

28

Smithville

21

@ Rittman

  27 (F/2 OT)

@ Hillsdale

     20 (F)

 

     

 

Dalton

44

Waynedale

15

@ Northwestern

      10 (F)

@ Norwayne

       47 (F)  

 

     
     
 

 

Principal's Athletic Conference

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Akron Manchester

29

Northwest

24

@ Orrville

     26 (F)

@ Fairless

      6 (F)

 

     

 

Wooster Triway

34

CVCA

42

@ Tuslaw

       20 (F)

@ Loudonville

        15 (F)  

 

     
     
 

 

Blanchard Valley Conference

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Pandora-Gilboa

62

Van Buren

0

@ Crestline

      8 (F)

@ Arlington

 33 (F)

 

     

 

North Baltimore

0

Arcadia

38

@ Liberty-Benton

   56 (F)

@ Cory-Rawson

         7 (F)  

 

     

 

Leipsic

29

Riverdale

49

@ McComb

      25 (F)

@ Vanlue

     18 (F)

 

     
     
 

 

Non Conference

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Akron Firestone

0

Lucas

28

@ Wooster

     35 (F)

@ LaBrae

       14 (F)  

 

     

 

Galion

59

@ KIPP Columbus

      12 (F)

 

 

     
     
 

 

 

 

High School Volleyball Tournament Scoreboard

 

 

 

 

 

 

Thursday, October 24

 Division II

At Seneca East High School

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Norwalk

25

27 16 25  

Bellevue

21

25 25 18  

 

     
     
 

 

Division III

At Seneca East High School

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Galion

25

25 18 25

 

 

       

Huron

20

20 25 22

 

 

       

 

     
     
 

 

At Mt. Vernon Nazarene University

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Fredericktown

25

25 24 25  

Northridge

25

25 25

Liberty Union

15

9 26 20  

North Union

23

20 18

 

     
     
 

 

Division IV

At Willard High School

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Monroeville

25

25 18 26 15

 

 

       

Norwalk St. Paul

21

19 25 28 11

 

 

       

 

     
     
 

 

At Fostoria High School

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

New Riegel

9

15 11    

Tiffin Calvert

25

25 25    

 

     
     
 

 

 

 

High School Girls' Soccer Tournament Scoreboard

 

 

 

 

 

 

Thursday, October 24

Division II

At Green High School

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Norton

2

Norwayne

      3 (F)

   

 

     
     
 

 

 At Wooster High School

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

Northwestern

0

 

 

Chippewa

      2 (F)

 

        

 

     
     
 

 

 

 

High School Boys' Soccer Tournament Scoreboard

 

 

 

 

 

 

Thursday, October 24

Division II

At Mansfield Malabar Intermediate School

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Lexington

3

Mansfield Madison

            2 (F/OT)

   

 

     
     
 

 

 

 

High School Volleyball Tournament Scoreboard

 

 

 

 

 

 

Wednesday, October 23

 Division II

At Licking Heights High School

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Utica

25

25 25    

Highland

25

25 25

Granville

14

16 9    

London

10

8 18

 

     
     
 

 

Division III

At Mt. Vernon Nazarene University

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Johnstown Monroe

25

25 25

Cardington

25

25 25    

Worthington Christian

13

8 14

Columbus Academy

14

18 13    

 

     
     
 

 

At Smithville High School

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Waynedale

25

25 25    

Tuslaw

14

20 11

Rittman

9

6 11    

@ Smithville

25

25 25

 

     
     
 

 

Division IV

At Medina High School

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Dalton

25

25 25

Lake Ridge Academy

25

25 17 24 17

Columbia

11

20 14

Kidron CC

19

18 25 26 15

 

     
     
 

 

 

 

High School Girls' Soccer Tournament Scoreboard

 

 

 

 

 

 

Wednesday, October 23

Division II

At Lexington High School

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Mansfield Madison

4

Ontario

3

Clear Fork

      0 (F)

@ Lexington

     1 (F)

 

     
     
 

 

 At Millbury Lake High School

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

Oak Harbor

3

Toledo CC

2

Napoleon

     1 (F)

Rossford

        0 (F)   

 

     
     
 

 

 

 

High School Boys' Soccer Tournament Scoreboard

 

 

 

 

 

 

Wednesday, October 23

Division III

At Tiffin Columbian High School

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Bluffton

*

Willard

   *

 

     
     
 

 

 

 

High School Volleyball Tournament Scoreboard

 

 

 

 

 

 

Tuesday, October 22

 Division III

At Seneca East High School

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Galion

25

23 25 25  

Huron

25

25 25

Willard

23

25 20 19  

Edison

19

22 14

 

     
     
 

 

Division IV

At Worthington Christian High School

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Delaware Christian

25

25 25

Newark Catholic

25

25 25    

East Knox

14

18 15

Northmor

10

9 16    

 

     
     
 

 

 

 

High School Boys' Soccer Tournament Scoreboard

 

 

 

 

 

 

Tuesday, October 22

Division III

At Ashland High School

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Crestview

1

Mansfield Christian

     2 (F)

 

     
     
 

 

At Genoa High School

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

Eastwood

4

 

 

Huron

      0 (F)

 

    

 

     
     
 

 

 

 

High School Boys' Soccer Tournament Scoreboard

 

 

 

 

 

 

Tuesday, October 22

Division II

NE District

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Louisville

2

@ Orrville

    3 (F)

 

     
     
 

 

 Division III

NE District

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

Smithville

0

Norwayne

3

@ Kidron CC

      4 (F)

@ Chippewa

         4 (F)    

 

     
     
 

 

 

 

High School Volleyball Tournament Scoreboard

 

 

 

 

 

 

Monday, October 21

 Division II

At Seneca East High School

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Norwalk

25

25 25    

Bellevue

25

25 25

Tiffin Columbian

23

15 15    

Vermilion

16

9 17

 

     
     
 

 

Division IV

At Willard High School

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Monroeville

25

25 25

Norwalk St. Paul

21

25 14 27 15

Seneca East

18

17 14

Buckeye Central

25

15 25 25 9

 

     
     
 

 

At Fostoria High School

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

New Riegel

26

25 25    

Tiffin Calvert

Arcadia

24

21 22    

McComb

 

     
     
 

 

 

 

High School Girls' Soccer Tournament Scoreboard

 

 

 

 

 

 

Monday, October 21

Division I

At Northview High School

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Ashland

0

Anthony Wayne

*

Perrysburg

      2 (F)

Bowling Green

*

 

     
     
 

 

 NE District

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

CVCA

1

Akron St.V/St.M

1

@ Copley

    5 (F)

@ Norwayne

        3 (F)   

 

     
     
 

 

Division III

NE District

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Fairless

0

Smithville

1

@ Northwestern

   4 (F)

@ Chippewa

     3 (F)

 

     
     
 

 

 

 

High School Boys' Soccer Tournament Scoreboard

 

 

 

 

 

 

Monday, October 21

Division II

At Clyde High School

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Lexington

8

Edison

      0 (F)

 

     
     
 

 

 At Lexington High School

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

Mansfield Madison

2

 

 

Ontario

      1 (F)

 

    

 

     
     
 

 

At Millbury Lake High School

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Toledo CC

3

Napoleon

2

Bryan

      0 (F)

Oak Harbor

     0 (F)

 

     
     
 

 

 

 

High School Football Scoreboard

 

 

 

 

 

 

Saturday, October 19

Firelands Conference

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Western Reserve

41

@ Norwalk St. Paul

           35 (F/OT)

     

 

     
     
 

 

Sandusky Bay Conference (River)

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Kansas Lakota

42

 

 

@ Fremont St. Joe

       7 (F)

 

  

 

     
     
 

 

 

 

High School Volleyball Tournament Scoreboard

 

 

 

 

 

 

Saturday, October 19

 Division I

At Toledo Notre Dame High School

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Findlay

14

16 14    

Northview

25

25 25

@ Tol. Notre Dame

25

25 25    

Sandusky

7

9 20

 

     
     
 

 

At Anthony Wayne High School

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Toledo Whitmer

Ashland

25

19 21 19  

@ Anthony Wayne

Southview

16

25 25 25  

 

     
     
 

 

Division III

At Galion High School

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Upper Sandusky

13

21 17    

Western Reserve

16

16 13

@ Galion

25

25 25    

Willard

25

25 25

 

     
     
 

 

At Huron High School

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Edison

25

20 25 25

Crestview

15

14 16    

Eastwood

23

25 22 23

@ Huron

25

25 25    

 

     
     
 

 

Central District

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Marion Elgin

14

10 12    

Marion Pleasant

25

23 20 22

@ Cardington

25

25 25    

@ Northridge

16

25 25 25

 

     

 

West Jefferson

12

6 3

Centerburg

12

22 16    

@ Fredericktown

25

25 25

@ North Union

25

25 25    

 

     
     
 

 

At Smithville High School

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Norwayne

10

13 18    

Tuslaw

25

25 24 25

@ Smithville

25

25 25    

Chippewa

18

14 26 20

 

     
     
 

 

 

 

High School Girls' Soccer Tournament Scoreboard

 

 

 

 

 

 

Saturday, October 19

Division II

NW District

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Galion

0

Vermilion

1

@ Mans. Madison

   10 (F)

@ Lexington

   10 (F)

 

     

C

Norwalk

0

 

 

@ Clear Fork

     3 (F)

 

  

 

     
     
 

 

Division III

NW District

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

Willard

0

 

 

@ Crestview

   22 (F)

 

   

 

     
     
 

 

 

 

High School Boys' Soccer Tournament Scoreboard

 

 

 

 

 

 

Saturday, October 19

Division III

NW District

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Mansfield Christian

0

Cory-Rawson

1

@ Van Buren

   4 (F)

@ Willard

      2 (F)

 

     
     
 

 

 NE District

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

Waynedale

1

Northwestern

1

@ Kidron CC

     4 (F)

@ Chippewa

      4 (F)   

 

     

 

Canton CC

*

Manchester

1

@ Smithville

   *

@ Norwayne

     2 (F)

 

     
     
 

 

 

 

High School Football Scoreboard

 

 

 

 

 

 

Friday, October 18

Ohio Cardinal Conference

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Mansfield Senior

17

Ashland

35

@ Wooster

     18 (F)

@ Lexington

      10 (F)

 

     

 

Mans. Madison

22

 

 

@ Mt. Vernon

     48 (F)

 

  

 

     
     
 

 

Sandusky Bay Conference (Lake)

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Bellevue

14

Clyde

21

@ Tiffin Columbian

     16 (F)

@ Sandusky

     34 (F)

 

     

 

Norwalk

45

 

 

@ Sandusky Perkins

        6 (F)

 

  

 

     
     
 

 

Sandusky Bay Conference (Bay)

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Port Clinton

63

Edison

14

@ Willard

      28 (F)

@ Oak Harbor

     33 (F)

 

     

 

Huron

34

 

 

@ Vermilion

      0 (F)

 

  

 

     
     
 

 

Sandusky Bay Conference (River)

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Gibsonburg

62

Hopewell-Loudon

45

@ Margaretta

      34 (4)

@ Danbury

        8 (F)

 

     
     
 

 

Firelands Conference

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

New London

6

Plymouth

42

@ Mapleton

      7 (F)

@ Monroeville

      28 (F)

 

     

 

Crestview

21

 

 

@ South Central

       7 (F)

 

  

 

     
     
 

 

Northern 10 Athletic Conference

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Bucyrus

38

Buckeye Central

0

@ Colonel Crawford

      20 (F)

@ Mohawk

     30 (F)

 

     

 

Wynford

42

Seneca East

53

@ Carey

      10 (F)

@ Upper Sandusky

      13 (F)

 

     
     
 

 

Mid-Ohio Athletic Conference

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Clear Fork

44

River Valley

36

@ Pleasant

            47 (F/OT)

@ Marion Harding

        12 (F)

 

     

 

Galion

42

 

 

@ Ontario

     20 (F)

 

  

 

     
     
 

 

Knox Morrow Athletic Conference

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Highland

7

Fredericktown

6

@ Centerburg

    21 (F)

@ Mt. Gilead

     34 (F)

 

     

 

Cardington

20

Northmor

37

@ East Knox

     65 (F)

@ Danville

       7 (F)

 

     
     
 

 

Wayne County Athletic League

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Northwestern

45

Rittman

19

@ Chippewa

    14 (F)

@ Norwayne

     42 (F)

 

     

 

Hillsdale

31

Smithville

26

@ Dalton

      34 (F)

@ Waynedale

     14 (F)

 

     
     
 

 

Principal's Athletic Conference

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Orrville

40

Northwest

0

@ Loudonville

     20 (F)

@ Manchester

     39 (F)

 

     

 

Fairless

6

Tuslaw

14

@ Wooster Triway

     32 (F)

@ CVCA

            20 (F/OT)

 

     
     
 

 

Blanchard Valley Conference

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Crestline

6

Arcadia

49

@ Riverdale

    63 (F)

@ North Baltimore

     20 (F)

 

     

 

Liberty-Benton

24

Pandora-Gilboa

21

@ Leipsic

     21 (F)

@ Arlington

   28 (F)

 

     

 

McComb

52

Vanlue

32

@ Van Buren

    7 (F)

@ Cory-Rawson

     42 (F)

 

     
     
 

 

Non Conference

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

West Holmes

56

Lucas

55

@ West Branch

     34 (F)

@ Fisher Catholic

      21 (F)

 

     

 

Lima CC

55

@ Shelby

      41 (F)

    

 

     
     
 

 

 

 

High School Volleyball Tournament Scoreboard

 

 

 

 

 

 

Thursday, October 17

 Division I

At Brunswick High School

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Medina Highland

25

8 25 25  

Wooster

26

25 17 18  

 

     
     
 

 

Division II

At Norwalk High School

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Kenton

13

17 7

Tiffin Columbian

17

25 25 23 15

@ Norwalk

25

25 25

Lexington

25

22 18 25 13

 

     
     
 

 

At Bellevue High School

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Shelby

12

10 18    

Vermilion

25

25 26 25

@ Bellevue

25

25 25    

Oak Harbor

23

23 28 20

 

     
     
 

 

East District

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

West Holmes

9

12 8

 

 

       

@ Dover

25

25 25

 

 

       

 

     
     
 

 

At Tallmadge High School

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Akron Coventry

25

25 25    

Wooster Triway

17

21 16

Ravenna SE

20

6 17    

@ Tallmadge

25

25 25

 

     
     
 

 

Division III

At Smithville High School

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Waynedale

25

25 25

Manchester

 

       

Orrville

8

20 12

Rittman

 

       

 

     
     
 

 

Division IV

At Monroeville High School

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

New London

10

6 7    

Seneca East

25

25 23 25

@ Monroeville

25

25 25    

Lucas

21

15 25 21

 

     
     
 

 

At Norwalk St. Paul High School

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

South Central

13

6 12

Buckeye Central

25

25 25    

@ Norwalk St. Paul

25

25 25

San. St. Mary's

14

10 13    

 

     
     
 

 

At New Riegel High School

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Toledo Christian

25

23 17 25 13

Arcadia

21

25 25 19 15

@ New Riegel

21

25 25 19 15

Mohawk

25

23 17 25 13

 

     
     
 

 

At Tiffin Calvert High School

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Vanlue

9

13 11

Old Fort

22

24 17    

@ Tiffin Calvert

25

25 25

McComb

25

26 25    

 

     
     
 

 

At Medina High School

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Dalton

25

25 25    

Mogadore

25

19 26 22 12

Andrews Osborne

11

13 9    

Columbia

20

25 24 25 15

 

     
     
 

 

Central District

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

East Knox

25

26 25

Ridgedale

 

       

@ Col. Tree of Life

22

24 19

@ Fairfield Christian

 

       

 

     

 

Danville

12

22 22    

@ Northmor

25

25 25    

 

     
     
 

 

 

 

High School Girls' Soccer Tournament Scoreboard

 

 

 

 

 

 

Thursday, October 17

Division II

NW District

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Sandusky Perkins

0

@ Ontario

    10 (F)

 

     
     
 

 

 NE District

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

Akron Coventry

1

 

 

@ Norwayne

     4 (F)

 

   

 

     
     
 

 

Division III

NW District

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Mans. St. Peter's

0

Van Buren

1

@ Bluffton

       3 (F)

@ Mans. Christian

      4 (F)

 

     
     
 

 

 NE District

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

Hillsdale

1

Loudonville

*

@ Northwestern

     7 (F)

@ Chippewa

    *

 

     

 

Kidron CC

0

Waynedale

0

@ Fairless

     8 (F)

@ Smithville

     5 (F)

 

     
     
 

 

 

 

High School Boys' Soccer Tournament Scoreboard

 

 

 

 

 

 

Thursday, October 17

Division I

NW District

 

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Ashland

0

@ Anthony Wayne

    10 (F)

 

     
     
 

 

 Central District